1966 Ford Mustang 2+2

1966 Ford Mustang 2+2
1 550 000 Kč
Rok výroby
1966
Výrobce
Ford
Model
Mustang 2+2
Najeto
67000 mil
Převodovka
manuální
Motor
289 V8
Objem motoru
4740 ccm

Ford Mustang není třeba představovat. Patří mezi americké legendy a jeden z nejúspěšnějších modelů všech dob. Tento kousek byl dovezen z USA v roce 2011, zde v ČR měl pouze jednoho majitele. Poslední americký majitel ho vlastnil od roku 1994, posledních 30 let měl tedy pouze 2 majitele. Jako nový byl prodán v dealerství McRobert Motor Co Inc. ve státu Oregon. Vše na autě sedí dle výrobní specifikace (odstín Emberglo, motorizace i převodovka). Dochoval se v nádherném stavu bez investic. K autu je množství dobové dokumentace včetně originální faktury, uživatelského manuálu i warranty card.

Karoserie

Karoserie je po kompletní renovaci před cca 20 lety.  Dle informací posledního US majitele šlo převážně o kosmetickou renovaci zachovalého vozu. Auto dostalo nový lak v originálním odstínu. Na autě nejsou patrné žádné známky koroze. Chromy jsou perfektní, okna bez poškození.

Interiér

Interiér je v nádherném stavu. Nelze s jistotou říci, ale většina prvků se jeví jako originální. V interiéru je vše funkční a bez jediné vady.

Technický stav

Mechanicky je auto perfektní. 289 startuje na otočení, 4-stupňový manuál řadí přesně. V roce 2015 v ČR proběhla kompletní GO motoru, od které je najeto necelých 7 tisíc kilometrů. Na autě je instalována nová sada kotoučových brzd (vpředu i vzadu). Je ve stavu sednou a jezdit.

Nádherný Mustang v atraktivní barevné kombinaci zrenovovaný dle výrobní specifikace.