1968 Ford Mustang

1968 Ford Mustang
Rezervováno
Rok výroby
1968
Výrobce
Ford
Model
Mustang
Najeto
15000 mil
Převodovka
manuální
Motor
289 V8
Objem motoru
4740 ccm

Ford Mustang není třeba představovat. Patří mezi americké legendy a jeden z nejúspěšnějších modelů všech dob. Ročník 1968 ve verzi Fastback patří nejen díky filmu Bullit mezi nejvíce vyhledávané. Představovaný kus je po cca 8 let staré kompletní renovaci s množstvím performance prvků, které výrazně vylepšují oproti originálu jízdní vlastnosti, nicméně nenarušují dobový vzhled auta (v US by nazvali tuto stavbu jako restomod). Stále je v nádherném stavu bez vady. Auto bylo dovezeno z USA v roce 2021 od majitele, který renovaci dělal a vlastnil ho od roku 2002. Mustang má doklady EU lze tedy přihlásit na veteránské nebo klasické SPZ.

Karoserie

Karoserie je po kompletní renovaci. Částečně jsou použity prvky Shelby GT500 (mimo zadních světel) – nádechy, laminátová kapota, delší maska. Karoserie je všude výrazně zpevněna dodatečnými výztuhami – v motoru i na podvozku (viz foto podvozku). Kola jsou úplně nová – American Racing s novými pneu.

Interiér

Interiér je po kompletní renovaci v krásném stavu bez jediné chyby. Doplněn o praktickou středovou konzoli. Vše je funkční.

Technický stav

Mechanicky je auto perfektní. 289 startuje na otočení, 4-stupňový manuál řadí přesně. Instalován kompletně nastavitelný performance podvozek Total Control (tuhost, odklony ramen) a moderní přesné řízení (rack and pinion). Na  Mustangu je také kompletní sada kotoučových brzd vpředu i vzadu. Zvuk duálních výfuků je sytý a hluboký.

Nádherný a kvalitně zrenovovaný Mustang s podstatným technickým vylepšením. Pokud nechcete trávit roky s renovací a chcete auto, které krásně vypadá i moderně jede, je to dobrá volba.