1972 Dodge Charger

1972 Dodge Charger
Rezervováno
Rok výroby
1972
Výrobce
Dodge
Model
Charger
Najeto
75000 mil
Převodovka
automatická
Motor
318 V8
Objem motoru
5200 ccm

Dodge Charger třetí generace byl představen v roce 1971 jako sportovní midsize kupé. Design se nesl v duchu „fuselage“ prostupujícím celým koncernem – tvary byly zaoblené, aerodynamické, bez ostrých hran. Představovaný vůz byl vyroben v srpnu roku 1971, jako jeden z prvních modelového ročníku 1972. Byl dovezen z USA v roce 2021, v ČR měl jednoho majitele. Dochoval se v pěkném nerenovovaném stavu. Automobil čerstvě prošel STK a retestací platnou 5 let, k převodu na nového majitele tedy stačí evidenční kontrola.

Karoserie

Karoserie je v dobrém původním stavu s jedním přelakováním v originálním odstínu. Lak je již starší a nese drobné známky používaní. Na pár místech je mírná lokální koroze. Vinyl je jako nový, chromy jsou zachovalé. Na autě jsou novější 15” hliníková  kola s pneumatikami Cooper Cobra G/T. V kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Interiér je v pěkném originálním stavu. Kromě pár trhlinek na palubní desce je bez chyby. K autu je nový dash overlay (zatím neinstalován, nutno nalakovat do odstínu). Vše v interiéru je funkční mimo klimatizace.

Technický stav

Auto je mechanicky bezproblémové a spolehlivé. Startuje na první otočení klíčku, 318 táhne velice slušně.

Pěkný Charger k okamžitému používání tak jak je.  A drobné optické detaily lze postupně ladit během sezóny.