1969 Chevrolet El Camino

1969 Chevrolet El Camino
Rok výroby
1969
Výrobce
Chevrolet
Model
El Camino
Najeto
120000 mil
Převodovka
automatická
Motor
350 V8
Objem motoru
5700 ccm

Toto El Camino jsme dovezli již v roce 2009, tady je jeho příběh.  Chevy jsme měl v hledáčku dlouhou dobu. Objevil se na prodej v r. 2008 v inzerci místního tisku v Griffinu v Georgii , ale nakonec na něj nezbyl čas a odložil jsem prohlídku na neurčito. Vzpomněl jsem si na něj až po roce, když jsem shodou okolností byl v tomto městečku znovu na prohlídce jiného automobilu. Zavolal jsem majiteli, zda ho ještě má. Řekl mi, že ho inzeroval pouze jednou a od té doby již ne, že se rozhodl, že ho prodat nechce. Přemluvil jsem ho na prohlídku a nakonec jsme si plácli. Auto strávilo celý život v Griffinu a předchozím a zároveň prvním majitelem byl jeho děda. On sám auto používal pravidelně jednou za 14 dní na odvoz odpadků, takže i po 40 letech stále sloužilo ke svému původnímu účelu. K autu je množství dobové dokumentace a je ve skvělé kondici.

Karoserie

Jako u většiny udržovaných aut z Georgie, má i toto auto karoserii ve vynikajícím stavu s minimem koroze. Teplé a suché klima nenechalo na autě žádné výrazné známky poškození. Auto má cca 20 roků starý lak v originálním odstínu a je ve vynikajícím stavu téměř bež škránanců nebo odřenin. Během lakování byl vyměněn i vinyl, v původním barevném odstínu. Chromy jsou původní a ve vynikajícím stavu. Ložná deska nákladového prostoru je mírně byla poškrábaná, nyní e natřena ochranným nátěrem.. Na autě jsou všechny odznáčky i lišty a nic nechybí. Tónovaná okna jsou bez poškození. Na autě jsou příplatkové Rally wheels s novějšími pneu.

Interiér

Interiér je ve vynikajícím stavu, palubní deska, dveřní výplně i strop jsou bez poškození nebo prasklin. Lavice je nově přečalouněná. Vše v interiéru je plně funkční. Za sedačkami je nainstalovaný zesilovač a subwoofer (je možné jednoduše demontovat)

Technický stav

Auto bylo pravidelně používáno a udržováno, takže je ve velice dobrém mechanickém stavu. 350tka běží bezproblémově, automat řadí hladce. Auto je rychlé a překvapivě dobře sedí i v zatáčkách. Kromě běžné udržby auto nic nepotřebuje, pouze nového řidiče :-)

Kultovní pickup, perfektně vypadá i jezdí a je praktický. Ideální a stylový pomocník při převážení motorky, nebo jen odpadu do sběrného dvoru. A kdo nezná, měl by se podívat na toto a bude jasné, co je El Camino zač : http://www.youtube.com/watch?v=UJsX0d_FIqk&feature=related  ....