1981 Chevrolet Corvette

1981 Chevrolet Corvette
Rok výroby
1981
Výrobce
Chevrolet
Model
Corvette
Najeto
53000 mil
Převodovka
manuální
Motor
350 V8
Objem motoru
5700 ccm

Corvetta patří mezi americké automobilové legendy. Facelift 3. generace z roku 1980 s přepracovanými nárazníky se povedl, auto vypadá agresivně a opticky auto zeštíhlilo a prodloužilo. Představovaný kousek se dochoval v mimořádném původním stavu. Nový byl zakoupen 2.8.1981 v Nebrasce v dealerství Misle Chevrolet Co.  za cenu  18359 USD. V přehledu doplňkové výbavy určitě vyčnívá položka 4-speed manual, v té době mělo téměř 80 procent objednaných corvett automatickou převodovku. Auto má najeto necelých 53 tisíc mil, nájezd je dokumentovaný. K autu je plná složka dobové dokumentace, od kupní faktury přes window sticker až po uživatelské manuály.

Karoserie

Karoserie je naprosto původní, nebouraná, neopravovaná a v krásném stavu. Lak je původní z výroby, na svůj věk je velice zachovalý s minimem poškození.  Okna jsou bez poškození, targa panely jdou lehce sundávat. Na autě jsou novější pneu.

Interiér

Interiér je v dokonalém původním stavu, jako nový. Více řeknou fotografie. Vše z bohaté výbavy je funkční. Auto má elektrická okna, sedačky, anténu, zámky. Klima je funkční a chladí.

Technický stav

Auto je mechanicky vynikající. Mělo vždy pravidelný servis, aktuálně nejsou potřeba žádné opravy. Stačí pouze před sezónou vyměnit olej a jezdit...

Nádherná Corvetta s nízkým nájezdem, kompletně původní s ojedinělým manuálem.  S dochovanou rozsáhlou dokumentací ji lze považovat za auto s investičním potenciálem, stejně jako ji lze každý víkend vytáhnout a užít si ji na silnici...