1973 Buick Riviera

1973 Buick Riviera
Rok výroby
1973
Výrobce
Buick
Model
Riviera
Najeto
105000 mil
Převodovka
automatická
Motor
455 V8
Objem motoru
7500 ccm

Třetí generace Buicku Riviery byla vyráběna v letech 1971-1973. Kvůli designu zádě byla nazývána „boattail“. Ve své době žádný výrazný úspěch nezaznamenala, ale tehdy kontroverzní tvary dnes působí nadčasově a Riviera této generace se stala vyhledávaným objektem sběratelů amerik. To se odrazilo v poměrně výrazném cenovém nárustu za poslední dekádu. Představovaný kousek byl dovezen ze Severní Karolíny, kde byl vytažen po dlouhodobém parkování. Buick je v původním a zachovalém stavu.

Karoserie

Karoserie je v původním stavu s minimem koroze. Auto již bylo jednou lakováno  v původním odstínu. V laku je množství drobných kosmetických vad ze stáří i používání, které nejsou ale z dálky vidět.  Na autě není nic promáčklého, lišty jsou kompletní a ve velice dobrém stavu. Chromy jsou zachovalé.  Na autě jsou příplatkové Rally wheels s úplně novými pneu.

Interiér

Interiér je původní a velmi zachovalý. Sedačky i palubní deska jsou bez prasklin. Stropnice je pěkná. Auto má bohatou výbavu, vše v elektrice – okna, sedačky- je funkční.

Technický stav

Auto bylo vytaženo po delším stání, takže jsme udělali základní tune-up a renovaci karburátoru. Motor běží tiše, automat hladce řadí a auto je nyní plně funkční.

Velice pěkná Riviera v krásné barevné kombinaci, kterou lze provozovat jak je, nebo postupně vylepšovat drobné věci a zhodnocovat.