1972 Airstream Land Yacht

1972 Airstream Land Yacht
Rok výroby
1972
Výrobce
Airstream
Model
Land Yacht
Najeto
100 mil
Převodovka
automatická
Motor
23"
Objem motoru
10 ccm

Americká klasika, ikona a symbol nejen amerického karavaningu.  Vnější plášť z leštěného hliníku, letecký aerodynamický tvar. Představovaný kousek nese označení Land Yacht a je 23 stop dlouhý. Jako jeden z mála Airstreamů v Evropě nebyl přestaven na gastro nebo propagační účely, ale zůstal obytný. V ČR byl kompletně renovován do původního stavu, s novým podvozkem a novým technickým vybavením.

Karoserie

Nádherná karoserie bez promáčklin, před rokem kompletně profesionálně rozleštěná. Karavan byl celý rozebrán, podvozek opískován a byly instalovány nové poloosy Knott, včetně nových kol s pneu a nájezdovou brzdou. 

Interiér a technické vybavení

Celý interiér byl postaven znovu od instalace podlahy a doplnění některých nábytkových částí s důrazem na originální vhled (skřín, přečalounění předního sezení). Část nábytku zůstala původní ve velmi zachovalém stavu. Byla instalována nová sprchová vanička a provedena přestavba celé koupelny. 

Nové jsou rozvody plynu a instalace kombi topení Truma a ohřevu teplé vody. Voda rozvedena do koupelny a kuchyňského dřezu - teplá i studená. Provedena instalace nového měniče el. a instalace solárních střešních panelů. Lednička v kombinaci na 12 V, plyn a 220 V. 

Nádrž na vodu 80 l s tlakovým čerpadlem. Nádrž na WC s vypouštěním do kanalizace. 2x plynová bomba na lednici a vytápění, 1x pevně instalovaná bomba na topení (plnění na LPG stanici). Elektrika 220 V, z důvodu neporušení originality zachovány US zásuvky (použity redukce) plus jedna dodělaná EU zásuvka. Váha je 1400 kg (celková 1800 kg), na tahání je velmi stabilní.

Jedinečná možnost koupit hotový a krásný Airstream. Na renovaci bylo vynaloženo mnoho úsilí i finančních prostředků, v dnešní době za tyto peníze nerealizovatelný projekt. Velikostně je ideální pro Evropu, ani veliký, ani malý, univerzálně použitelný. V kempu budete za hvězdy 😊