1972 Airstream Land Yacht

1972 Airstream Land Yacht
Rezervováno
Rok výroby
1972
Výrobce
Airstream
Model
Land Yacht
Najeto
100 mil
Převodovka
automatická
Motor
23"
Objem motoru
10 ccm

Americká klasika, ikona a symbol nejen amerického karavaningu.  Vnější plášť z leštěného hliníku, letecký aerodynamický tvar. Představovaný kousek nese označení Land Yacht a je 23 stop dlouhý. Jako jeden z mála Airstreamů v Evropě nebyl přestaven na gastro nebo propagační účely, ale zůstal obytný. V ČR byl kompletně renovován do původního stavu, s novým podvozkem a novým technickým vybavením.

Karoserie

Nádherná karoserie bez promáčklin, před rokem kompletně profesionálně rozleštěná. Karavan byl celý rozebrán, podvozek opískován a byly instalovány nové poloosy Knott, včetně nových kol s pneu a nájezdovou brzdou. 

Interiér a technické vybavení

Celý interiér byl postaven znovu od instalace podlahy a doplnění některých nábytkových částí s důrazem na originální vhled (skřín, přečalounění předního sezení). Část nábytku zůstala původní ve velmi zachovalém stavu. Byla instalována nová sprchová vanička a provedena přestavba celé koupelny. 

Nové jsou rozvody plynu a instalace kombi topení Truma a ohřevu teplé vody. Voda rozvedena do koupelny a kuchyňského dřezu - teplá i studená. Provedena instalace nového měniče el. a instalace solárních střešních panelů. Lednička v kombinaci na 12 V, plyn a 220 V. 

Nádrž na vodu 80 l s tlakovým čerpadlem. Nádrž na WC s vypouštěním do kanalizace. 2x plynová bomba na lednici a vytápění, 1x pevně instalovaná bomba na topení (plnění na LPG stanici). Elektrika 220 V, z důvodu neporušení originality zachovány US zásuvky (použity redukce) plus jedna dodělaná EU zásuvka. Váha je 1400 kg (celková 1800 kg), na tahání je velmi stabilní.

Jedinečná možnost koupit hotový a krásný Airstream. Na renovaci bylo vynaloženo mnoho úsilí i finančních prostředků, v dnešní době za tyto peníze nerealizovatelný projekt. Velikostně je ideální pro Evropu, ani veliký, ani malý, univerzálně použitelný. V kempu budete za hvězdy 😊